Pielęgnacja ogrodów w ujęciu praktycznym

pielęgnacja ogrodów

Choć może się wydawać, że lato jest momentem odpoczynku po pracowitej wiośnie i przed nadchodzącą — pełną obowiązków — jesienią, to niestety okazuje się ono również bardzo wymagające w kontekście pielęgnacji ogrodów. Ogrody latem są miejscem, gdzie spędzamy sporo czasu, dlatego też tak ważne jest, aby nieustannie dbać o tę przestrzeń. Wszystko oczywiście po to, aby prezentowała się jak najlepiej.

Co musisz wiedzieć o pielęgnacji ogrodów?

Pielęgnacja ogrodów jest czynnością wymagającą. Podstawę tu stanowi regularne koszenie trawnika. Przecież zwykle właśnie trawnik jest wizytówką takiego miejsca. Istotne jest także, żeby w przemyślany sposób wyeksponować wszystkie kwitnące kwiaty i inne ozdobne rośliny.

Sprawdź: Oświetlenie ogrodowe w praktyce

Systematyczne przycinanie trawnika znacząco utrudnia wzrost chwastom, których obecność nie jest pożądana. Częste koszenie eliminuje także konieczność grabienia skoszonej trawy, ponieważ jest ona na tyle krótka, że z powodzeniem może się rozłożyć i samoistnie stać się nawozem. To także element pielęgnacji ogrodów.

starannie pielęgnowany ogród

Przydatne narzędzia

W pielęgnacji trawnika przydadzą się nam narzędzia ogrodowe takie jak wysokiej jakości kosiarka, wertykulator oraz aerator. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele ciekawych rozwiązań. Co ważne – dużą część z nich sklepy oferują w przystępnych cenach.

Dobrą inwestycją jest także zakup dmuchawy do liści oraz sekatora, który przyda się do przycinania gałęzi.

Najnowsze wpisy

Menu