Urządzanie ogrodów w praktyce

urządzanie ogrodów

Od czego zacząć urządzanie ogrodów? Najlepiej od zastanowienia się, jaka stylistyka odpowiada nam najbardziej. W ostatnich latach popularnością cieszą się rozwiązania nawiązujące do francuskiej Prowansji. Ogrody pachnące lawendą i świeżymi ziołami to opcja znajdująca się w centrum zainteresowania wielu osób. Jak zaaranżować taką przestrzeń?

Wszystko o urządzaniu ogrodów

W urządzeniu ogrodów przede wszystkim liczy się pomysł i dbałość o detale. Styl prowansalski sprzyja wypoczynkowi, dlatego zagospodarowywanie przestrzeni w zgodzie z jego założeniami ma na celu ukazanie swobody i nadanie nieco sentymentalnego klimatu.

klasycznie urządzony ogród

Na próżno szukać tam idealnie przystrzyżonych krzewów i żywopłotów. Odrobina naturalności to integralna część ogrodów utrzymanych w estetyce prowansalskiej.

Sprawdź: Oświetlenie ogrodowe w praktyce

Można zdecydować się na budowę oczka wodnego, w którym będą pływały na przykład czerwone karasie, a także na wzniesienie elementów architektonicznych takich jak pergole czy altany, które podkreślą panującą w tym miejscu romantyczną atmosferę.

Jaką altanę wybrać?

Urządzając ogrody w stylu prowansalskim, nie należy zapominać o altanie. To właśnie ona jest miejscem, gdzie można spędzać czas podczas upałów lub chronić się przed letnim deszczem. Warto wiedzieć, iż nie ma wielu ograniczeń, jeśli chodzi o projekty podobnych obiektów.

W ogrodzie w stylu prowansalskich altana może być niedbale pomalowana na biało i ozdobiona ulubionymi pnączami. Ciekawym rozwiązaniem jest też postawienie na budowle z „drugiej ręki”. Drobne zniszczenia w wyposażeniu tego rodzaju ogrodów pasuje do ich stylu.

Najnowsze wpisy

Menu